http://gitarkursuizmir.com/wp-content/uploads/120910-redhot1.hlarge.jpg Eyl11

Etiketler

Benzer Yazılar

Paylas

Red Hot Chili Peppers İstanbul’la buluştu

Rock müziğin öncü gruplarından Red Hot Chili Peppers ilk kez İstanbul’da hayranlarıyla buluştu.

Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers

8 Eylül Cumartesi akşamı, Red Hot Chili Peppers, 60 farklı şehri kapsayan turnenin Türkiye ayağında, Pozitif Live organizasyonuyla santralistanbul’da müzikseverlerle buluştu. 42.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen konserde sahnenin açılışını yapan Athena, izleyicileri “yılın konseri”ne hazırladı.

Türkiye’ye gelmesi en çok beklenen gruplardan Red Hot Chili Peppers, sahneyi Monarchy parçası ile aldı. Yaklaşık iki saat süren şahane performanslarında, grubun Californication, Under the Bridge, Scar Tissue gibi klasikleşmiş hitlerinin yanı sıra yeni albümleri I’m With You’dan Look Around, Did I Let You Know ‘a da yer verdiği konser, dinleyicilerin aklına uzun süre unutulamayacak bir gece olarak kazındı.

Konser esnasında beklenmeyen bir sürpriz grubun solisti Anthony’den geldi. Anthony, Flea’nın New York’tan arkadaşı İlhan Erşahin’i sahneye alarak saksafon eşliğinde konserin unutulmaz dakikalarından birine imza attı. Geç saatlere kadar sahnede kalan Red Hot Chili Peppers ekibi, bis’te 2012 turnesinde konuk sanatçı olarak sahne alan Mauro Refosco, ve Chad Smith’in unutulmaz performansı ve sonrasında “Give It Away” ile izleyicileri tekrar coşturmayı başardı.Ünlülerin de konsere ilgisi büyüktü. Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Gülse Birsel, Sarp Apak, Can Bonomo, Harun Tekin, Akasya Aslıtürkmen, gibi sevilen yüzler konseri en önden izleyenler arasındaydı.