Cort KX5

Cort KX5

Cort KX5

ÖZELLİKLE

Sap-gövde montajı      : Bolt-on

Sap                                    : Akçaağaç

Gövde                              : Ihlamur

Klavye                              : Gül ağacı 12″ Radius(305mm)

Renk Seçenekleri          : Beyaz ve Siyah

Skala                                : 25 1/2″ (648mm)

Dip desen                       : Beyaz nokta

Switch ve potanslar     : 1 ses, 1 ton (w/push pull), 3 kadameli switch

Manyetikler                    : Motherbucker MB-2F & MB-2R (H-H)

 

EDİTÖR YORUMU:

KX5, Cort firmasının başlangıç ve orta seviyedeki gitaristler için ürettiği elektrik gitarlardandır. Bununla birlikte doğru modifikasyonlarla bir çok üst seviye gitaristi de tatmin edebilecek yeterliliktedir.  String-Thru köprüsü sayesinde sustain ve akort kararlılığı sağlerken, ince ve sağlam sapı ile de çalım rahatlığından ödün vermemektedir.

Gövde ağacı ve manyetikleri dolayısıyla parlak ve canlı tonlar sunan Cort KX5, özellikle Rock, Punk ve Metal tarzlarında müzik yapacak gitaristler için uygundur. Doğru pedal ve amfi ayarlarıyla Pop müzikten County‘ye kadar pek çok tür de rahatlıkla çalınabilir.

Gitarın drive tonlarındaki başarısı ön plana çıksa da, clean tonlarda da oldukça başarılı performans göstermektedir. Ayrıca volume potansındaki push/pull özelliği sayesinde de üzerindeki humbucker manyetikleri single olarak kullanmak mümkün, bu sayede de ton yelpazesi oldukça genişlemektedir. Ayrıca 24 perdeli gül ağacı tuşesi ile de her tel için 2 oktavlık ses aralığı sunarak, sololarınızda daha çok ses kullanabilmenize olanak tanır.

Kısacası bir çok farklı tür çalıyorsanız, iyi, sağlam ve kaliteli bir gitar arıyorsanız ve bütçeniz çok da geniş değilse, Cort KX5 tam da aradığınız gitar olabilir.