Bas Gitar Amfisi Almak

Sadece Gitar ailesi olarak bugün sizler için Bas Gitar Amfisi Almak konusunu alacağız.. Gitar, tartışmasız dünyanın en çok öğrenilen ve en yaygın olan enstrümanlarından biridir. Bu nedenle pek çok insan da internette gitar ve gitar türlerine dair bilgiler ararlar. Kimi zaman akustik bir gitar için telleri nasıl seçeceklerini, kimi zaman elektro gitar için manyetik özelliklerini ya da bir bas gitar için amfiyi. Peki bir bas gitar amfisi almak için ipuçları aradığınızda karşınıza çıkan sonuçlar neler? 

Eğer hala bu sorunun cevabını bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Çünkü bu yazımızda sizler için bas gitar amfisi almak için dikkat etmeniz gereken ipuçlarını sıralayacağız. Eğer siz de bas gitar çalmak istiyorsanız ya da bir süredir çalıyor ve doğru amfiyi bulmaya çalışıyorsanız bu yazımız tam size göre. 

Bas Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Bas Gitar Amfisi Almak

Bas Gitar Amfisi Nedir? 

Bir bas amfisi, bir bas veya diğer düşük perdeli enstrümanın seslerini dinleyicilere duyulabilir kılan elektronik bir cihazdır.

Çoğu bas amfisi elektrik basları için tasarlanmıştır. Bas telleri ses titreşimleri üretir, titreşimler basların manyetikleri tarafından elektrik sinyallerine dönüştürülür ve amplifikatör bu sinyalleri işleyerek amplifikatörün hoparlöründen ses olarak hem çalan kişiye hem de dinleyicilere geri gönderir.

Bas Amfisi Alırken Ekolayzır Seçeneklerini Gözden Geçirin

Satın aldığınız herhangi bir bas amfisi, ekolayzır bölümü aracılığıyla çok çeşitli ton olanakları sağlayabilir. Temel amfiler, tipik olarak Düşük, Orta ve Yüksek işaretli düğmelerle gösterilen 3 bantlı bir ekolayzır içerecektir.

Ancak, 4 bant ekolayzırlı veya daha fazla, grafik ekolayzırlı bir amfi gibi, bir amplifikatör alma seçeneğiniz varsa, ekstra paraya değer olabilir. Benzersiz tonunuzu şekillendirmek, rakipler arasında öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Kullanacağınız Alanı Gözden Geçirin

Düzenli bir performans ya da konser basçısı olmayı hedefliyorsanız, tek amaca hizmet eden bir amfinin etrafından biraz uzaklaşmanız gerekecek. Gerçek amplifikatörü ve hoparlörü tek bir pakette birleştiren bir bas birleşik amfisi düşünün.

Çoğunlukla bir stüdyoda olacaksanız, belki daha ağır bir tüp amplifikatörü, yani ayrı bir kabine sahip bir amfi ton ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacaktır.

Hangi Tonları Kullanacağınıza Karar Verin

Tüp amfileri pratik anlam ifade ettiklerinde harikadır. Ancak ağırlıkları ve maliyetleri dezavantajları olabilir. Kişisel tonunuzun bu tüp doygunluğunu gerektirip gerektirmediğini düşünün. Ya da belki de kayıt yazılımınızdaki stompbox pedallarını veya bir ton şekillendirme eklentisini kullanarak bu efekti elde edebilirsiniz.

Ancak, harika bir ton elde etmek için o tüp sesine ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, geri çekilmeyin. Her şeyden önce, gelecek yıllar için heyecanlanacağınız bir amfi seçmek istersiniz.